THEMA'S
SERVICE & ADVIES

Is het verplicht om in zone 22 intrinsiek veilige circuit te gebruiken?

Datum:12-11-2019

Nee, dat is niet verplicht. Het is wel verplicht om explosieveilig materieel EX II 3D te gebruiken. Voor niet-geleidend stof mag gebruik worden gemaakt van de onderstaande beschermingswijzen tegen ontsteking:  Uiteraard moet hierbij rekening worden gehouden met de temperatuurbegrenzing vanwege de aanwezigheid van stofwolken en stofafzetting. De toelaatbare maximale oppervlaktetemperatuur van het materieel mag niet meer bedragen dan tweederde van de minimale ontstekingstemperatuur in graden Celsius van het desbetreffende stof/luchtmengsel. Tevens moet met de toelaatbare maximale oppervlaktetemperatuur in vergelijking met de aanwezigheid van stofwolken rekening worden gehouden. Zie § 5.6.3. van de NEN-EN-IEC 60079-14:2008 nl ‘Explosieve atmosferen - Deel 14: Ontwerp, keuze en opstelling van elektrische installaties’.

Verder lezen?
Inloggen
Wachtwoord vergeten?
Nog geen inlog?

Meld u aan voor een gratis proefabonnement.

Kunt u niet inloggen of heeft u vragen over een (proef)abonnement?
Neem dan contact op met Vakmedianet.

Details
Gerelateerd
ATEX Ontstekingsbronnen Elektrische installaties en elektrisch materieel
22-11-2019
ATEX Technische maatregelen Mobiel elektrisch materieel in gevaarlijke gebieden
03-06-2016
NEN 3140 Werkprocedures Werkzaamheden in verschillende ruimten uitvoeren
17-12-2014
Machineveiligheid In bedrijf stellen machines Testsituatie
17-01-2014
ATEX Gevarenzone-indeling Wat zijn brandbare stoffen?
20-12-2012
ATEX Gevarenzone-indeling Gevarenbronnen onderkennen
20-12-2012
Inhoudsopgave