THEMA'S
SERVICE & ADVIES
Resultaten
Technisch dossier aanpassen bij een substantiële wijziging

Wanneer er wel of geen Substantiële wijziging is doorgevoerd moet dan toch het technische dossier weer op orde worden gemaakt? Denk hierbij bijvoorbeeld aan het vervangen van veiligheidssensor op een afscherming die andere safety parameters heeft. Documenten die dan kunnen veranderen zijn bijvoorbeeld:...

Technische documentatie

In het laatste deel van de NEN-EN-IEC 60204-1 is de invloed van de Europese richtlijnen en met name de Machinerichtlijn duidelijk merkbaar. Dit geldt vooral voor het Technisch Constructiedossier en de daaruit herleide gebruiksaanwijzing en technische documentatie.

03-04-2014
Constructiedossier

Zowel bij zelfcertificatie als bij tussenkomst van een aangewezen instantie, blijft de fabrikant verantwoordelijk voor zijn machine. De fabrikant moet een technisch constructiedossier (TDC) bijhouden waarin de veiligheidsaspecten van de machine aan de orde komen. Dat is om achteraf bij bijvoorbeeld een...

03-04-2014
Gebruiksaanwijzing

Bij elke machine moet een gebruiksaanwijzing worden geleverd. Eisen aan de gebruiksaanwijzing zijn gegeven in paragraaf 1.7.4 van bijlage I van de richtlijn. Hieronder is te lezen welke gegevens de gebruiksaanwijzig ten minste moet bevatten.

17-01-2014
CE-markering

De Europese Unie ontwikkelt richtlijnen om de nationale wetten van de lidstaten te harmoniseren . Dit is bevorderlijk voor het vrije handelsverkeer. Op producten die voldoen aan alle relevante richtlijn(en) moeten de letters CE (Conformité Européenne) worden gezet: de CE-markering.

Geldt, na aanpassing, de CE-markering van verlichtingsarmaturen nog wel?

Wij importeren verlichtingsarmaturen met CE-markering. Geregeld bouwen wij zelf die armaturen om, op klantenspecificatie. Bijvoorbeeld een andere fitting, met een andere lichtbron. Geldt de CE-markering dan nog wel? Zo nee, wat moet ik doen om het weer te laten gelden?

Markeringen en waarschuwingstekens

Het onderwerp ‘markeringen’ vinden we grotendeels terug in artikel 1.7.3 uit bijlage I van de Machinerichtlijn met als onderwerp ‘merktekens’.